League Fixtures & Results 2017-18

Boys Division One

Matches to be played on or before 22nd September 2017
CARR HILL v ST JOHN’S
SIR EDMUND HILLARY 4-0 SPARKEN HILL
Oscar Clarke 2, Jack Craik, Alex New
Matches to be played on or before 29th September 2017
PROSPECT HILL 6-1 SIR EDMUND HILLARY
Owen Stoneman 3, Alex Phillips 2, Leo Burrows
SPARKEN HILL 3-2 CARR HILL
Kristian Bak 2, Tyler Storey
Matches to be played on or before 6th October 2017
ST JOHN’S v PROSPECT HILL
CARR HILL 1-6 SIR EDMUND HILLARY
Oscar Clarke 2, Jack Craik 2, Rueben Tenant, Alex New
Matches to be played on or before 13th October 2017
SIR EDMUND HILLARY v ST JOHN’S
SPARKEN HILL 0-7 PROSPECT HILL
Owen Stoneman 4, Alex Phillips, Louis Spink, Jonty Smith
Matches to be played on or before 20th October 2017
ST JOHN’S 1-3 SPARKEN HILL
Leo Kearns Kristian Bak 2, Tyler Storey
PROSPECT HILL 2- 1 CARR HILL
 Owen Stoneman 2
Matches to be played after Christmas 2017
ST JOHN’S v CARR HILL
SPARKEN HILL v SIR EDMUND HILLARY
SIR EDMUND HILLARY v PROSPECT HILL
CARR HILL v SPARKEN HILL
PROSPECT HILL v ST JOHN’S
SIR EDMUND HILLARY v CARR HILL
ST JOHN’S v SIR EDMUND HILLARY
PROSPECT HLL v SPARKEN HILL
SPARKEN HILL v ST JOHN’S
CARR HILL 1 – 7 PROSPECT HILL

 Owen Stoneman 4, Alex Philips 2, Leo Burrows

 


 

Boys Division Two

Matches to be played on or before 22nd September 2017
ST AUGUSTINE’S 2-5 NORBRIDGE
 Travis Fox 2, Emily Myatt, Jack Chester,Thomas Parker
ORDSALL 2-3 GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 29th September 2017
ORDSALL 1-10 REDLANDS
GATEFORD PARK 2-6 NORBRIDGE
Sam Kendall 2, Emily Myatt 2, Thomas Parker, Jack Chester
Matches to be played on or before 6th October 2017
GATEFORD PARK v ST AUGUSTINE’S
NORBRIDGE 3-2 REDLANDS
Sam Kendall, Emily Myatt, Thomas Parker
ORDSALL v GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 13th October 2017
REDLANDS 1-3 ST AUGUSTINE’S
Owen Anderson 3
NORBRIDGE 2-1 ORDSALL
Sam Kendall 2
Matches to be played on or before 20th October 2017
REDLANDS v GATEFORD PARK
ST AUGUSTINE’S 3-2 ORDSALL
Owen Anderson, Blake Burton, Keaton Wynn
Matches to be played after Christmas 2017
NORBRIDGE v ST AUGUSTINE’S
GATEFORD PARK v ORDSALL
REDLANDS v ORDSALL
NORBRIDGE v GATEFORD PARK
ST AUGUSTINE’S v GATEFORD PARK
REDLANDS v NORBRIDGE
ST AUGUSTINE’S v REDLANDS
ORDSALL v NORBRIDGE
GATEFORD PARK v REDLANDS
ST AUGUSTINE’S

v

ORDSALL


 

Boys Division Three

Matches to be played on or before 22nd September 2017
THRUMPTON 8-2 HOLY FAMILY
Cameron Manning 5, Ollie Law, Alexander Sellers
HARWORTH 2-2 PRIORY
Matches to be played on or before 29th September 2017
ST JOSEPH’S 1-4 THRUMPTON
Cameron Manning, Frey Cox, Ollie Law, Harry Plummer
HOLY FAMILY v HARWORTH
Matches to be played on or before 6th October 2017
PRIORY 10-1 ST JOSEPH’S
Jagroop Singh 4, Filip Janusik 3, Barnaby Abbott 2, Logan Smith
THRUMPTON v HARWORTH
Matches to be played on or before 13th October 2017
ST JOSEPH’S v HOLY FAMILY
PRIORY 2-7 THRUMPTON
Ollie Law 3, Harry Plummer 3, Cameron Manning
Matches to be played on or before 20th October 2017
HARWORTH v ST JOSEPH’S
HOLY FAMILY 0-4 PRIORY
Filip Janusik 3, Jagroop Singh
Matches to be played after Christmas 2017
HOLY FAMILY v THRUMPTON
PRIORY v HARWORTH
THRUMPTON v ST JOSEPH’S
HARWORTH v HOLY FAMILY
ST JOSEPH’S v PRIORY
HARWORTH v THRUMPTON
HOLY FAMILY v ST JOSEPH’S
THRUMPTON v PRIORY
ST JOSEPH’S v HARWORTH
PRIORY v HOLY FAMILY


 

Boys Division Four

Matches to be played on or before 22nd September 2017
TUXFORD 2-4 RAMSDEN
Layland Harrison 2, Jay Cluderoy, Wade Beevers
MISTERTON 0-9 LANGOLD
Harrison Lyndsay 4, Ronnie Foster 2, Joel Constantine 2, Will Boardman
Matches to be played on or before 29th September 2017
ST ANNE’S 6-0 TUXFORD
Oscar Bruse (man of match)
LANGOLD 1-2 RAMSDEN
Ronnie Foster Layland Harrison, Finley Brailsford
Matches to be played on or before 6th October 2017
TUXFORD 0-1 LANGOLD
Ronnie Foster
ST ANNE’S 2-0 MISTERTON
George Gill 2
Matches to be played on or before 13th October 2017
MISTERTON v TUXFORD
RAMSDEN 2-1 ST ANNE’S
Matches to be played on or before 20th October 2017
RAMSDEN 12-0 MISTERTON
LANGOLD 2-1 ST ANNE’S
Judah McMahon
Matches to be played after Christmas 2017
RAMSDEN v TUXFORD
LANGOLD v MISTERTON
ST ANNE’S v TUXFORD
RAMSDEN v LANGOLD
LANGOLD v TUXFORD
MISTERTON v ST ANNE’S
TUXFORD v MISTERTON
ST ANNE’S v RAMSDEN
MISTERTON v RAMSDEN
ST ANNE’S v LANGOLD

 

 

Boys Division Five

Matches to be played on or before 22nd September 2017
BLYTH 4-0 SHIREOAKS
George Colliver, Miles Robey, Myles McRory, o.g.
MISSON 6-3 RANSKILL
Ethan Charlesworth 3, Ben Ellis 2, George Jones
Matches to be played on or before 29th September 2017
RANSKILL 3-1 BLYTH
DUNHAM-ON-TRENT v MISSON
Matches to be played on or before 6th October 2017
BLYTH 1-4 MISSON
George Jones 2, Harry Greenwood, Belle Redfern
SHIREOAKS v DUNHAM-ON-TRENT
Matches to be played on or before 13th October 2017
RANSKILL 1-11 DUNHAM-ON-TRENT
MISSON v SHIREOAKS
Matches to be played on or before 20th October 2017
SHIREOAKS 0-7 RANSKILL
DUNHAM-ON-TRENT v BLYTH
Matches to be played after Christmas 2017
SHIREOAKS v BLYTH
RANSKILL v MISSON
BLYTH v RANSKILL
MISSON v DUNHAM-ON-TRENT
MISSON v BLYTH
DUNHAM-ON-TRENT v SHIREOAKS
DUNHAM-ON-TRENT v RANSKILL
SHIREOAKS v MISSON
RANSKILL v SHIREOAKS
BLYTH v DUNHAM-ON-TRENT

 

 

Boys Division Six

Matches to be played on or before 22nd September 2017
EAST MARKHAM v BECKINGHAM
STURTON-LE-STEEPLE 0-3 RANBY
Joe Clark, Kristian
Matches to be played on or before 29th September 2017
NORTH WHEATLEY v EAST MARKHAM
BECKINGHAM v STURTON-LE-STEEPLE
Matches to be played on or before 6th October 2017
RANBY v NORTH WHEATLEY
STURTON-LE-STEEPLE 5-1 EAST MARKHAM
Cameron Kennedy 4, Luke Hayes
Matches to be played on or before 13th October 2017
EAST MARKHAM v RANBY
BECKINGHAM v NORTH WHEATLEY
Matches to be played on or before 20th October 2017
RANBY v BECKINGHAM
NORTH WHEATLEY v STURTON-LE-STEEPLE
Matches to be played after Christmas 2017
BECKINGHAM v EAST MARKHAM
RANBY v STURTON-LE-STEEPLE
NORTH WHEATLEY v EAST MARKHAM
BECKINGHAM v STURTON-LE-STEEPLE
RANBY v NORTH WHEATLEY
EAST MARKHAM v STURTON-LE-STEEPLE
RANBY v EAST MARKHAM
NORTH WHEATLEY v BECKINGHAM
BECKINGHAM v RANBY
NORTH WHEATLEY v STURTON-LE-STEEPLE

 

 

Boys Division Seven

Matches to be played on or before 22nd September 2017
EVERTON 3-2 GAMSTON
Theo Hogan 2, Jake Ward
GRINGLEY 8-0 HAGGONFIELDS
Matches to be played on or before 6th October 2017
GAMSTON 1-3 GRINGLEY
Joshua Davison 2, Arthur Metcalfe
HAGGONFIELDS 1-5 EVERTON
Oliver Ward-Crowther Jake Ward 3, Theo Hogan, Mitchell Groves
Matches to be played on or before 13th October 2017
HAGGONFIELDS 0-1 GAMSTON
Will Taylor
GRINGLEY 5-0 EVERTON
LEVERTON Year 4s 3-1 EVERTON
Joe Belshaw
Matches to be played after Christmas 2017
GAMSTON v EVERTON
HAGGONFIELDS v GRINGLEY
GRINGLEY v GAMSTON
EVERTON v HAGGONFIELDS
GAMSTON v HAGGONFIELDS
EVERTON v GRINGLEY


 

Girls League

Group A
PROSPECT HILL v RAMSDEN
RAMSDEN v REDLANDS
REDLANDS v PROSPECT HILL
Group B
SPARKEN HILL v NORBRIDGE
GATEFORD PARK v SPARKEN HILL
NORBRIDGE v GATEFORD PARK
Group C
ORDSALL v ST JOHN’S
CARR HILL v ORDSALL
ST JOHN’S v CARR HILL
Group D
MISSON v LANGOLD
ST AUGUSTINE’S v MISSON
LANGOLD v ST AUGUSTINE’S
Group E
EAST MARKHAM v SHIREOAKS
HARWORTH v EAST MARKHAM
SHIREOAKS v HARWORTH

This is the system: You have just two fixtures between now and the end of half-term. After that the groups will be slightly adjusted – giving you two more fixtures until Easter.

The games can be played individually or all three together.

It is vital that these two matches are played if we are to maintain the system.

We have had a tremendous response. You have entered – please complete your commitment.

Good luck to you and the girls. The English Schools FA is monitoring our progress.

Contacts are listed on a separate email.

Please contact me if you have any problems

 

Jack Tarr (01909 475754)