Boys Football 2015-16

Boys Division One

Matches to be played on or before 25th September 2015
CARR HILL 1-7 ST JOHN’S
George McKernan, Callum Allison-Edwards, Evan Bownes, Josh Caudren, Rhys Moody
SIR EDMUND HILLARY 7-0 SPARKEN HILL
Oscar Rodzos 2, Leon Hulme 2, Jaiden Pigott, Joe Bean, William Fong
Matches to be played on or before 2nd October 2015
PROSPECT HILL 2-3 SIR EDMUND HILLARY
Zak Berridge, Kian Jobson Brendon Durrant 2, Jo Bean
SPARKEN HILL 5-2 CARR HILL
Brooklyn Crooks 2, Jacob Doyle 3
Matches to be played on or before 9th October 2015
ST JOHN’S 4-1 PROSPECT HILL
Callum Allison-Edwards, George McKernan, Rhys Moody, Evan Bownes
CARR HILL 2-4 SIR EDMUND HILLARY
Leon Hulme 2, Brandon Durrant, Vinnie Elliott
Matches to be played on or before 16th October 2015
SIR EDMUND HILLARY 1-8 ST JOHN’S
Callum Allison-Edwards 2, George McKernan 2, Evan Bownes 2, Cameron Baines, O.g.
SPARKEN HILL 5-7 PROSPECT HILL
Brooklyn Crook 2, Connor Witts 2, Jacob Doyle Kian Jobson 3, Zak Berridge 3, Aaron Redfern
Matches to be played on or before 23rd October 2015
ST JOHN’S 4-2 SPARKEN HILL
Evan Bownes 2, Cameron Baines 2 Jack Spolander, Connor Witts
PROSPECT HILL 2-0 CARR HILL
Aaron Redfern 2
Matches to be played on or before 5th February 2016
ST JOHN’S 8-1 CARR HILL
 Callum A-Edwards 2, Cameron Baines 2, Evan Bownes 2,George McKernan, Tom Plantain
SPARKEN HILL 2-2 SIR EDMUND HILLARY
 Joe Bean
Matches to be played on or before 12th February 2016
SIR EDMUND HILLARY 2-5 PROSPECT HILL
CARR HILL 5-2 SPARKEN HILL
Matches to be played on or before 19th February 2016
PROSPECT HILL 3-1 ST JOHN’S
 Kian Jobson 2, Ellis Bell  Cameron Baines
SIR EDMUND HILLARY 4-0 CARR HILL
 Joe Bean, Brandon Durrant,Vincent Elliott, Adam Nunn
Matches to be played on or before 4th March 2016
ST JOHN’S 3-1 SIR EDMUND HILLARY
 Evan Bownes
PROSPECT HLL 3-2 SPARKEN HILL
 Kian Jobson 2, Zak Berridge
Matches to be played on or before 18th March 2016
SPARKEN HILL 0-10 ST JOHN’S
 Evan Bownes 4, Cameron Baines 3, Callum Allison-Edwards
CARR HILL 0-8 PROSPECT HILL
 Aaron Redfern 3, Kian Jobson 2, Ellis Bell 2, Zak Berridge

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Two

Matches to be played on or before 25th September 2015
ST AUGUSTINE’S v NORBRIDGE
ORDSALL v SERLBY PARK
REDLANDS 1-3 GATEFORD PARK
Elliot Jordan
Matches to be played on or before 2nd October 2015
ORDSALL v REDLANDS
SERLBY PARK 2-3 NORBRIDGE
ST AUGUSTINE’S v GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 9th October 2015
SERLBY PARK v ST AUGUSTINE’S
NORBRIDGE 3-1 REDLANDS
ORDSALL v GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 16th October 2015
NORBRIDGE v ORDSALL
REDLANDS v ST AUGUSTINE’S
SERLBY PARK 0-5 GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 23rd October 2015
REDLANDS 0-5 SERLBY PARK
ST AUGUSTINE’S v ORDSALL
NORBRIDGE 2-3 GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 5th February 2016
NORBRIDGE v ST AUGUSTINE’S
SERLBY PARK v ORDSALL
GATEFORD PARK v REDLANDS
Matches to be played on or before 12th February 2016
REDLANDS v ORDSALL
NORBRIDGE v SERLBY PARK
GATEFORD PARK v ST AUGUSTINE’S
Matches to be played on or before 19th February 2016
ST AUGUSTINE’S v SERLBY PARK
REDLANDS 1-2 NORBRIDGE
GATEFORD PARK v ORDSALL
Matches to be played on or before 4th March 2016
ORDSALL v NORBRIDGE
ST AUGUSTINE’S v REDLANDS
GATEFORD PARK v SERLBY PARK
Matches to be played on or before 18th March 2016
SERLBY PARK v REDLANDS
ORDSALL v ST AUGUSTINE’S
     
GATEFORD PARK v NORBRIDGE

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Three

Matches to be played on or before 25th September 2015
MISTERTON 1-1 TUXFORD
ST ANNE’S 0-15 PRIORY
Matthew Cawkill 5, Kian Marsden 4, Joel Ward 2, Jamie Towell 2, Kieron Wright, Logan Hale
Matches to be played on or before 2nd October 2015
LANGOLD 7-1 MISTERTON
Blythe Woolford 2, Oliver Randle 2, Blake Hunter, Alex Moore, Carter Scott Ryan Davis
TUXFORD 13-0 ST ANNE’S
Matches to be played on or before 9th October 2015
PRIORY 6-1 LANGOLD
Joel Ward 4, Jamie Towell, Jamie Mudd Blake Hunter
MISTERTON v ST ANNE’S
Matches to be played on or before 16th October 2015
LANGOLD 4-4 TUXFORD
PRIORY 11-0 MISTERTON
Joel Ward 4, Kian Marsden 3, Jamie Towell 2, Jamie Mudd, Matthew Cawkill
Matches to be played on or before 23rd October 2015
ST ANNE’S 0-8 LANGOLD
Josh Constantine 2, Oliver Randle 2, Mason Bridden 2, Alec Moore, Blythe Woodford
TUXFORD 2-4 PRIORY
Jamie Towell 2, Jamie Mudd, Kian Marsden
Matches to be played on or before 5th February 2016
TUXFORD v MISTERTON
PRIORY 13-0 ST ANNE’S
 Jamie Towell 3, Joel Ward 2,Kieron Wright 2, Jamie Mudd 2,Kian Marsden, Bailey Stanley, o.g. 2
Matches to be played on or before 12th February 2016
MISTERTON v LANGOLD
ST ANNE’S 0-5 TUXFORD
 Oscar Robinson 3,Jensen Reed, Benjamin Roberts
Matches to be played on or before 19th February 2016
LANGOLD 2-1 PRIORY
Keiran Ball,  Deysha Pressley
ST ANNE’S v MISTERTON
Matches to be played on or before 4th March 2016
TUXFORD v LANGOLD
MISTERTON 1-4 PRIORY
Jamie Towell. Joel Ward,Kian Marsden, Keiran Wright
Matches to be played on or before 18th March 2016
LANGOLD v ST ANNE’S
PRIORY v TUXFORD

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Four

Matches to be played on or before 25th September 2015
HARWORTH 2-5 CLARBOROUGH
HOLY FAMILY 5-2 RAMSDEN
Zach Eccleston 3, Leo Eccleston, Isaac Cahill
Matches to be played on or before 2nd October 2015
ST JOSEPH’S 1-2 HOLY FAMILY
 Lewis Spencer, Charlie Carroll
RAMSDEN v HARWORTH
Matches to be played on or before 9th October 2015
CLARBOROUGH 3-5 ST JOSEPH’S
HARWORTH 2-7 HOLY FAMILY
Leo Eccleston 3, Liam Wilkinson, Jayden Cover, Joey Firth
Matches to be played on or before 16th October 2015
HOLY FAMILY 3-0 CLARBOROUGH
 Leo Eccleston 2. Charlie Carroll
RAMSDEN v ST JOSEPH’S
Matches to be played on or before 23rd October 2015
CLARBOROUGH v RAMSDEN
ST JOSEPH’S v HARWORTH
Matches to be played on or before 5th February 2016
CLARBOROUGH v HARWORTH
RAMSDEN v HOLY FAMILY
Matches to be played on or before 12th February 2016
HOLY FAMILY v ST JOSEPH’S
HARWORTH v RAMSDEN
Matches to be played on or before 19th February 2016
ST JOSEPH’S v CLARBOROUGH
HOLY FAMILY v HARWORTH
Matches to be played on or before 4th March 2016
CLARBOROUGH 0-4 HOLY FAMILY
Leo Eccleston 3, Charlie Carroll
ST JOSEPH’S v RAMSDEN
Matches to be played on or before 18th March 2016
RAMSDEN v CLARBOROUGH
HARWORTH v ST JOSEPH’S

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Five

Matches to be played on or before 25th September 2015
LEVERTON 4-7 RANBY
MISSON 4-5 RANSKILL
Finlay Watt 3, Harry Greenwood Reece ? Barney ?
Matches to be played on or before 2nd October 2015
DUNHAM-ON-TRENT v MISSON
RANSKILL 8-11 LEVERTON
Adam Capsticks 5
Matches to be played on or before 9th October 2015
LEVERTON 4-12 MISSON
Adam Capsticks 3, Thomas Jee Finlay Watt 4, Finlay Nicholls 3, Jamie Ashman, Ethan Charlesworth, Harry Greenwood, Max Hall, O.g.
RANBY 0-8 DUNHAM-ON-TRENT
Riley Simpson-Kane 5, Lewis Reah 3
Matches to be played on or before 16th October 2015
RANSKILL 2-1 DUNHAM-ON-TRENT
Reece, Barney
MISSON 2-4 RANBY
 Max Hall, Finlay Watt
Matches to be played on or before 23rd October 2015
RANBY 5-6 RANSKILL
DUNHAM-ON-TRENT 10-4 LEVERTON
Lewis Reah 5, Henry Cobb 2, Riley Simpson-Kane, Alex Jackson, O.g.
Matches to be played on or before 5th February 2016
RANBY <w/o LEVERTON
RANSKILL v MISSON
Matches to be played on or before 12th February 2016
MISSON 0-2 DUNHAM-ON-TRENT
LEVERTON v RANSKILL
Matches to be played on or before 19th February 2016
MISSON v LEVERTON
DUNHAM-ON-TRENT 1-4 RANBY
Matches to be played on or before 4th March 2016
DUNHAM-ON-TRENT v RANSKILL
RANBY 1-3 MISSON
Matches to be played on or before 18th March 2016
RANSKILL 3-1 RANBY
LEVERTON v DUNHAM-ON-TRENT

**The league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (On results received!!) **Note – Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly with Notts Schools FA via John Williamson (01623 882674)**

 

Boys Division Six

Matches to be played on or before 25th September 2015
ST PATRICK’S 0-7 HAGGONFIELDS
Oliver Elgy 2, Declan Brown 2, Luke Oakden 2, Jack Newbury
STURTON-LE-STEEPLE 2-3 BLYTH
 George Colton 2, Thomas Mitchell
Matches to be played on or before 2nd October 2015
EVERTON <w/o ST PATRICK’S
HAGGONFIELDS 2-3 STURTON-LE-STEEPLE
Oliver Elgy, Jack Newbury
Matches to be played on or before 9th October 2015
BLYTH 7-0 EVERTON
 George Colton 5,Thomas Mitchell, Marcus Curry
STURTON-LE-STEEPLE 10-0 ST PATRICK’S
 Oliver Hudson 5,George Dimmock 2,Henry Board,Joel Limmer,Jake Sykes, Charlie Wright,Bertie Bower
Matches to be played on or before 16th October 2015
ST PATRICK’S >w/o BLYTH
HAGGONFIELDS 1-0 EVERTON
Jack Newbury
Matches to be played on or before 23rd October 2015
BLYTH 0-0 HAGGONFIELDS
EVERTON v STURTON-LE-STEEPLE
Matches to be played on or before 5th February 2016
HAGGONFIELDS <w/o ST PATRICK’S
BLYTH 5-3 STURTON-LE-STEEPLE
Thomas Mitchell 2, George Colton 2, Jack Sharp
Matches to be played on or before 12th February 2016
ST PATRICK’S w/o> EVERTON
STURTON-LE-STEEPLE 6-0 HAGGONFIELDS
Matches to be played on or before 19th February 2016
EVERTON v BLYTH
ST PATRICK’S w/o> STURTON-LE-STEEPLE
Matches to be played on or before 4th March 2016
BLYTH <w/o ST PATRICK’S
EVERTON 1-0 HAGGONFIELDS
Matches to be played on or before 18th March 2016
HAGGONFIELDS 1-5 BLYTH
 Aiden Parkinson
STURTON-LE-STEEPLE v EVERTON

**The league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (On results received!!) **Note – Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly with Notts Schools FA via John Williamson (01623 882674)**

 

Boys Division Seven

Matches to be played on or before 25th September 2015
BECKINGHAM 5-1 GAMSTON
Ethan Fretwell 2, Archie Housham 2, Dexter Drewery
GRINGLEY 0-2 NORTH WHEATLEY
Matches to be played on or before 2nd October 2015
BECKINGHAM 10-2 EAST MARKHAM
 Ethan Fretwell 5, Dexter Drewery 2, Oliver Kilmore, Jenson Gunpatsao, Arnie Housham
GAMSTON 3-3 GRINGLEY
Heath Kay 2, Joshua Davison
Matches to be played on or before 9th October 2015
NORTH WHEATLEY 5-1 BECKINGHAM
Charlie Johnson 2, Anirudh Suresh 2, Harvey Wood
GAMSTON 2-2 EAST MARKHAM
Thomas Screeton
Matches to be played on or before 16th October 2015
GRINGLEY 1-2 BECKINGHAM
 Joshua Davison
EAST MARKHAM 0-10 NORTH WHEATLEY
Matches to be played on or before 23rd October 2015
EAST MARKHAM 2-0 GRINGLEY
 Charlie Warrener,Thomas Screeton
NORTH WHEATLEY 5-1 GAMSTON
Charlie Johnson 2, Harvey Wood, Anirudh Suresh, Ollie Hall Tyron Broom
Matches to be played on or before 5th February 2016
GAMSTON v BECKINGHAM
NORTH WHEATLEY 9-5 GRINGLEY
Matches to be played on or before 12th February 2016
EAST MARKHAM 0 – 1 BECKINGHAM
Ethan Fretwell
GRINGLEY v GAMSTON
Matches to be played on or before 19th February 2016
BECKINGHAM 0-4 NORTH WHEATLEY
EAST MARKHAM 6-1 GAMSTON
Matches to be played on or before 4th March 2016
BECKINGHAM v GRINGLEY
NORTH WHEATLEY v EAST MARKHAM
Matches to be played on or before 18th March 2016
GRINGLEY v EAST MARKHAM
GAMSTON v NORTH WHEATLEY

**The league leaders on 25th March 2016 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament** (On results received!!) **Note – Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly with Notts Schools FA via John Williamson (01623 882674)**