Boys Football 2014-15

Boys Division One

Matches to be played on or before 26th September 2014
CARR HILL 6-4 ST JOHN‘S
Billy Stafford 4, Henry Millership 2 Des O’Sullivan 2, Callum Edwards, George McKiernan
REDLANDS 3-6 RYTON PARK
Corrie Cole 2, Connor Witts 2, Ethan Harrower, Mikey Hodgkinson
Matches to be played on or before 3rd October 2014
PROSPECT HILL 3-1 REDLANDS
Kian Smith, Zak Berridge, Luke Morris Charlie Hodgson
RYTON PARK 1-4 CARR HILL
Corie Cole Billy Stafford 3, Jacob Brammer
Matches to be played on or before 10th October 2014
ST JOHN’S 1-1 PROSPECT HILL
Bradley Charlesworth (pen) Sonny Irons
CARR HILL 5-1 REDLANDS
Billy Stafford 3, Henry Millership, Oliver Brammer
Matches to be played on or before 17th October 2014
REDLANDS v ST JOHN’S
RYTON PARK 0-10 PROSPECT HILL
Kian Smith 3, Sonny Irons 2, Michael Phillipou 2, Zak Berridge, Jack Garsden, Luke Morris
Matches to be played on or before 24th October 2014
ST JOHN’S 3 – 1 RYTON PARK
 Des O’Sullivan 2, Cameron Baines
PROSPECT HILL 6-0 CARR HILL
Kian Smith 5, Divine Oluwatuyi
Matches to be played on or before 6th February 2015
ST JOHN’S v CARR HILL
RYTON PARK 4 -1 REDLANDS
 Maisie Wallis 2, Mikey Hodgkinson, Samuel
Matches to be played on or before 13th February 2015
REDLANDS v PROSPECT HILL
CARR HILL v RYTON PARK
Matches to be played on or before 20th February 2015
PROSPECT HILL 9-0 ST. JOHN’S
Kian Smith 4, Joe Cutts 2, Kian Jobson, Sonny Irons, Jasper Dennison
REDLANDS 1-6 CARR HILL
Billy Stafford 3, Henry Millership, Oliver Brammer,Charlie Gregory
Matches to be played on or before 6th March 2015
ST JOHN’S 3-1 REDLANDS
 Bradley Charlesworth 2, Des O’Sullivan
PROSPECT HLL 9-0 RYTON PARK
Kian Smith2, Zak Berridge 2, Jasper Dennison 2, Kian Jobson, Sonny Irons, Divine Oluwatiyi
Matches to be played on or before 20th March 2015
RYTON PARK v ST JOHN’S
CARR HILL 0 – 4 PROSPECT HILL
 Kian Smith 2, Jasper Dennison, Sonny Irons

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 27th March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament.**** (In both cases on results received!!

 

Boys Division Two

Matches to be played on or before 26th September 2014
ST AUGUSTINE’S 1-5 SIR EDMUND HILLARY
Ethan Slater 4, Vincent Elliott
SERLBY PARK 3-3 LANGOLD
Thomas Willis 2, Liam Wright
Matches to be played on or before 3rd October 2014
ORDSALL v LANGOLD
SERLBY PARK 1-2 ST AUGUSTINE’S
 Liam Wright
Matches to be played on or before 10th October 2014
SIR EDMUND HILLARY v ORDSALL
NORBRIDGECallum Chester 3, Theo Weaver  4-1 SERLBY PARKLiam Wright
ST AUGUSTINE’S v LANGOLD
Matches to be played on or before 17th October 2014
LANGOLD 3-3 SIR EDMUND HILLARY
Oliver Randle 2, Connor Tweed Leon Hulme 2, Oliver Walker
SERLBY PARK v ORDSALL
NORBRIDGE 7-2 ST AUGUSTINE’S
Theo Weaver 2, Owen Myatt 2, Callum Chester 2, Ewen Birch
Matches to be played on or before 24th October 2014
SIR EDMUND HILLARY 4-0 SERLBY PARK
Ethan Slater 2, Bradley Fong, Leon Hulme
ORDSALL v ST AUGUSTINE’S
 LANGOLD  2-4  NORBRIDGE
                                                                                                                               Callum Chester, Owen Myatt, Ewen Birch, Reece                                                                                                                                  KingMatches to be played on or before 6th m=Matches to be played on or before 6th February 2015
SIR EDMUND HILLARY 2-0 ST AUGUSTINE’S
 Ethan Slater 2
SERLBY PARK v LANGOLD
Matches to be played on or before 13th February 2015
LANGOLD v ORDSALL
ST AUGUSTINE’S v SERLBY PARK
Matches to be played on or before 20th February 2015
ORDSALL v SIR EDMUND HILLARY
LANGOLD v ST AUGUSTINE’S
Matches to be played on or before 6th March 2015
SIR EDMUND HILLARY 1-2 LANGOLD
ORDSALL v SERLBY PARK
 NORBRIDGE 4-1 ST.AUGUSTINE’S
Matches to be played on or before 20th March 2015
SERLBY PARK v SIR EDMUND HILLARY
ST AUGUSTINE’S v ORDSALL
LANGOLD  2-2  NORBRIDGE

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 22nd  March 2014 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament.**** (In both cases on results received!!)


Boys Division Three

Matches to be played on or before 26th September 2014
CARLTON RAMSDEN v HOLY FAMILY
ST ANNE’S 1-2 GATEFORD PARK
Rio Santo
Matches to be played on or before 3rd  October 2014
KINGSTON PARK v CARLTON RAMSDEN
HOLY FAMILY v ST ANNE’S
Matches to be played on or before 10th October 2014
GATEFORD PARK 5-2 KINGSTON PARK
Joe Chapman 3, Toby Knowles, Sam Whyte
CARLTON RAMSDEN v ST ANNE’S
Matches to be played on or before 17th October 2014
KINGSTON PARK v HOLY FAMILY
GATEFORD PARK v CARLTON RAMSDEN
Matches to be played on or before 24th October 2014
ST ANNE’S v KINGSTON PARK
HOLY FAMILY 4-0 GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 6th February 2015
HOLY FAMILY v CARLTON RAMSDEN
GATEFORD PARK v ST ANNE’S
Matches to be played on or before 13th February 2015
CARLTON RAMSDEN v KINGSTON PARK
ST ANNE’S v HOLY FAMILY
Matches to be played on or before 20th February 2015
KINGSTON PARK v GATEFORD PARK
ST ANNE’S v CARLTON RAMSDEN
Matches to be played on or before 6th March 2015
HOLY FAMILY v KINGSTON PARK
CARLTON RAMSDEN v GATEFORD PARK
Matches to be played on or before 20th March 2015
KINGSTON PARK v ST ANNE’S
GATEFORD PARK v HOLY FAMILY

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 27th   March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament.**** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Four

Matches to be played on or before 26th September 2014
MISTERTON 2-3 CLARBOROUGH
Kian Reynolds 2
PRIORY 9-0 THRUMPTON
Nathan Calvert 5, Callum Wright 2, Jamie Towell, Jamie Mudd
Matches to be played on or before 3rd October 2014
ST JOSEPH’S 1-2 PRIORY
Nathan Calvert, Callum Wright
THRUMPTON 2-3 MISTERTON
Kian Reynolds 3
Matches to be played on or before 10th October 2014
CLARBOROUGH v ST JOSEPH’S
MISTERTON 1-7 PRIORY
Nathan Calvert 4, Callum Wright 2, Leighton Wilson
Matches to be played on or before 17th October 2014
PRIORY 8-0 CLARBOROUGH
Nathan Calvert 3, Leighton Wilson, Callum Wright, James Towell, Joel Ward, Kian Marsden
THRUMPTON v ST JOSEPH’S
Matches to be played on or before 24th October 2014
CLARBORORUGH v THRUMPTON
ST JOSEPH’S 2-1 MISTERTON
 Mackenzie Lambie
Matches to be played on or before 6th February 2015
CLARBOROUGH v MISTERTON
THRUMPTON 1-0 PRIORY
Matches to be played on or before 13th February 2015
PRIORY 6-0 ST JOSEPH’S
 Nathan Calvert 3, Callum Wright, Leighton Wilson, Jamie Towell
MISTERTON  2-2 THRUMPTON
Joshua Holmes, George Mowbray
Matches to be played on or before 20th February 2015
ST JOSEPH’S v CLARBOROUGH
PRIORY 12-0 MISTERTON
 Joel Ward 6, Jamie Towell 2, Nathan Calvert 2, Callum Wright, Leighton Wilson
Matches to be played on or before 6th March 2015
CLARBOROUGH 1-4 PRIORY
 Nathan Calvert 2, Callum Wright,Leighton Wilson
ST JOSEPH’S v THRUMPTON
Matches to be played on or before 20th March 2015
THRUMPTON v CLARBOROUGH
MISTERTON v ST JOSEPH’S

**The league leaders at October half-term will be invited into the County 7-a-side Qualifying Tournament; the league leaders on 27th   March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament**** (In both cases on results received!!)

 

Boys Division Five

Matches to be played on or before 26th September 2014
LEVERTON 6-3 EAST MARKHAM
Adam Capsticks 4, Thomas Jee, Rudy Campbell
TUXFORD 1-0 RANSKILL
Sean Kirkland
Matches to be played on or before 3rd October 2014
DUNHAM-ON-TRENT 1-2 TUXFORD
Alistair Spink Jahred Reed
RANSKILL 2-4 LEVERTON
Adam Capsticks 2, Thomas Jee,Rudy Campbell
Matches to be played on or before 10th October 2014
LEVERTON 11-0 TUXFORD
Adam Capsticks 4, Thomas Jee 3, Rudy Campbell 3, Ryan Boddy
EAST MARKHAM 2-1 DUNHAM-ON-TRENT
Matches to be played on or before 17th October 2014
RANSKILL v DUNHAM-ON-TRENT
TUXFORD 2-6 EAST MARKHAM
Matches to be played on or before 24th October 2014
EAST MARKHAM v RANSKILL
DUNHAM-ON-TRENT 2-1 LEVERTON
Alistair Spink Adam Capsticks
Matches to be played on or before 6th February 2015
EAST MARKHAM v LEVERTON
RANSKILL v TUXFORD
Matches to be played on or before 13th February 2015
TUXFORD v DUNHAM-ON-TRENT
LEVERTON 4-2 RANSKILL
 Ryan Boddy 2,Adam Capsticks, Thomas Jee
Matches to be played on or before 20th February 2015
TUXFORD v LEVERTON
DUNHAM-ON-TRENT 0-3 EAST MARKHAM
Matches to be played on or before 6th March 2015
DUNHAM-ON-TRENT v RANSKILL
EAST MARKHAM v TUXFORD
Matches to be played on or before 20th March 2015
RANSKILL v EAST MARKHAM
LEVERTON 4-3 DUNHAM-ON-TRENT
 Rudy Campbell 3, Thomas Jee

The league leaders on 27th  March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament.**** ( On results received!!)  **n.b. Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly with Notts Schools F.A. via John Williamson (01623/882674)**

 

Boys Division Six

Matches to be played on or before 26th September 2014
MISSON 6-1 BECKINGHAM
Finlay Watt 2, Joseph Bond, Harry Greenwood, Finlay Nicol, Sam Pinder
STURTON-LE-STEEPLE 6-4 BLYTH
Matches to be played on or before 3rd October 2014
EVERTON 1-4 MISSON
Joseph Bond 2, Finlay Watt 2
BECKINGHAM 3-3 STURTON-LE-STEEPLE
Ethan Fretwell 2, Archie Housham
Matches to be played on or before 10th October 2014
BLYTH v EVERTON
STURTON-LE-STEEPLE 2-5 MISSON
 Finlay Watt 3, James Ashman 2
Matches to be played on or before 17th October 2014
MISSON 4-0 BLYTH
Finlay Watt 2, Eddie O’Brien, Jamie Ashman
BECKINGHAM v EVERTON
Matches to be played on or before 24th October 2014
BLYTH 1-0 BECKINGHAM
EVERTON 0-4 STURTON-LE-STEEPLE
 George Dimmock, George Forrest, Jake Sykes, Charlie Wright
Matches to be played on or before 6th February 2015
BECKINGHAM 2-5 MISSON
Ethan Fretwell, Archie Housham  Finlay Watt 4, James Blackburn
BLYTH v STURTON-LE-STEEPLE
Matches to be played on or before 13h February 2015
MISSON v EVERTON
STURTON-LE-STEEPLE v BECKINGHAM
Matches to be played on or before 20th February 2015
EVERTON v BLYTH
MISSON 3-0 STURTON-LE-STEEPLE
 Eddie O’Brien,Sam Pinder, Joseph Bond
Matches to be played on or before 6th March 2015
BLYTH 3-6 MISSON
 Finlay Watt 3, Eddie O’Brien 2, Max Hall
EVERTON v BECKINGHAM
Matches to be played on or before 20th March 2015
BECKINGHAM v BLYTH
STURTON-LE-STEEPLE 6-0 EVERTON
 George Dimmock, Rachel Warner, Hugh Shelley, George Forrest, Jake Sykes, O.g.

The league leaders on 27th March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament (on results received!!)

**n.b. Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly via Notts Schools F.A. Contact: John Williamson (01623 882674)**

 

Boys Division Seven

Matches to be played on or before 26th September 2014
RANBY 2-2 GAMSTON
GRINGLEY 9-2 ST PATRICK’S
Heath Kay 3, Tom Bosworth 3, John Robertson, Dax Millington, Joshua Davison Brandon Pendlebury 2
Matches to be played on or before 3rd October 2014
RANBY 5-2 HAGGONFIELDS
Luke Oakden, Oliver Elgy
GAMSTON w/o> GRINGLEY
Matches to be played on or before 10th October 2014
ST PATRICK’S 1-8 RANBY
GAMSTON 0-2 HAGGONFIELDS
Oliver Elgy, Jack Whittaker
Matches to be played on or before 17th October 2014
GRINGLEY 3-3 RANBY
Heath Kay 2, O.g.
HAGGONFIELDS 9-0 ST PATRICK’S
Oliver Elgy 3, Jack Whittaker 3, Luke Oakden, Declan Brown, Lewis Jarvis
Matches to be played on or before 24th October 2014
HAGGONFIELDS 1-7 GRINGLEY
Oliver Elgy
ST PATRICK’S v GAMSTON
Matches to be played on or before 6th February 2015
GAMSTON 2-1 RANBY
ST PATRICK’S v GRINGLEY
Matches to be played on or before 13th February 2015
HAGGONFIELDS 1-2 RANBY
 Kaden Green
GRINGLEY   < w/o GAMSTON
Matches to be played on or before 20th February 2015
RANBY 6-0 ST PATRICK’S
HAGGONFIELDS 1-1 GAMSTON
Oliver Elgy
Matches to be played on or before 6th March 2015
RANBY 2-7 GRINGLEY
 John Robertson 3, Tom Bosworth 2, Heath Kay, o.g.
ST PATRICK’S v HAGGONFIELDS
Matches to be played on or before 20th March 2015
GRINGLEY 0-2 HAGGONFIELDS
GAMSTON v ST PATRICK’S

The league leaders on 27th March 2015 will be invited into the “Champion of Champions” Tournament (on results received!!)

**n.b. Small schools have the opportunity to enter the County Small Schools Finals directly via Notts Schools F.A. Contact: John Williamson (

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01623 882674)**